Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników na antenie TVP

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy wspólnie z TVP3 Kielce realizuje kampanię informacjo-edukacyjną dotyczącą projektu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników”.

Na antenie telewizji emitowane będą spoty oraz program, w którym będziemy zachęcać do udziału w badaniach, będą przekazywane także treści edukacyjne i profilaktyczne. Emisja pierwszego odcinka programu „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników – Weź się za zdrowie!” już dziś o godzinie 19.15.

Program prowadzą Krzysztof Węglarczyk TVP3 Kielce oraz gościnnie, w rolę „Dociekliwego Pacjenta” wcieli się Michał Olszewski – aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś.

W każdym odcinku ciekawe rozmowy z ekspertami, praktykami i uczestnikami, realizowane będą w formacie podcastu. Dużo przydatnych informacji o tym, jak wziąć udział w projekcie i jak dbać o swoje zdrowie na co dzień.

W pierwszym odcinku wyjaśnimy, co skłoniło władze regionu do zainicjowania tak dużej akcji profilaktycznej dla osób pracujących, w wieku 45+. Powiemy jakie są priorytety tego przedsięwzięcia, z jakich badań można skorzystać bezpłatnie i ile dzięki temu zaoszczędzić.

Gośćmi programu będą lek. Anna Mikołajczyk dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy oraz lek. Radosław Karbowniczek, specjalista medycyny pracy. W programie wypowiadają się także Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz prof. Stanisław Góźdź dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, które wspólnie z WOMP realizuje program Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników.

W kolejnych odcinkach szczegółowo omówimy choroby, na które najczęściej zapadają mieszkańcy świętokrzyskiego oraz pokażemy formy rehabilitacji, z których można skorzystać w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Kielcach.

Kolejne odcinki w listopadzie i w grudniu.

Dociekliwy pacjent pozna założenia unikalnej akcji profilaktycznej (zwiastun)

Program zdrowotny „Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników” to unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju, a nawet Europy, dzięki któremu blisko 50 tys. osób z regionu zyskało dostęp do darmowych badań. Działanie opiera się na 4 filarach: edukacji, badaniach profilaktycznych, badaniach genetycznych oraz świadczeniach zdrowotnych dostosowanych do zdiagnozowanych potrzeb w trakcie badań. Zakupiono także nowy sprzęt, który ma pomóc w rehabilitacji mieszkańców regionu.

Projekt rozpoczął się 1 lipca 2024 r. i potrwa 5 lat, do 30 czerwca 2029 r. Wsparcie z programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027” to blisko 71 mln zł, a całkowita wartość projektu to blisko 79 mln zł.

Skip to content