Osoby, które zdecydują się na udział w projekcie będą miały wykonane bezpłatnie następujące badania:
- Kompleksowy pakiet badań laboratoryjnych: morfologia z rozmazem, glukoza w surowicy krwi, lipidogram, białko CRP, kwas moczowy, witamina D3, albumina w surowicy, fosfataza alkaliczna, wapń całkowity, fosfor nieorganiczny, AST, ALT, TSH, jonogram.
- Przeprowadzona zostanie analiza składu ciała oraz pomiar ciśnienia.
Wyniki badań zostaną przeanalizowane przez lekarza medycyny pracy, który podczas teleporady omówi je z pacjentem. Jeśli wystąpią określone wskazania wyda skierowanie na kolejne badania i konsultację u specjalisty.
W tej grupie są: kardiolog, pulmonolog, laryngolog a także specjalista rehabilitacji.
Badanie w kierunku mutacji w genach BRCA1 i BRCA2 metodą NGS. Kwalifikacji do badań będzie dokonywał lekarz specjalista genetyk na podstawie wypełnionej ankiety genetycznej dotyczącej zachorowań na nowotwory w rodzinie.
W projekcie przewidziane są również badania dla osób ze wskazaniami medycznymi:
- Konsultacja pulmonologiczna z badaniem NDTK klatki piersiowej (niskodawkowa tomografia komputerowa).
- Porada fizjoterapeutyczna i/lub konsultacja lekarza specjalisty rehabilitacji z pakietem świadczeń rehabilitacyjnych dla pracownika uzależnionym od wyników ww. konsultacji.
- Konsultacja laryngologiczna z badaniem nasofiberoskopem oraz ewentualnymi badaniami dodatkowymi (HPV, biopsja, USG szyi, badanie histopatologiczne).
- Konsultacja kardiologiczna z badaniem EKG i echo serca oraz ewentualnymi badaniami dodatkowymi (holter ABPM, holter EKG, badanie poligraficzne, test wysiłkowy). Uczestnicy projektu, którzy spełniają kryteria kwalifikacji mogą zostać skierowani przez lekarza specjalistę kardiologa na badania w kierunku:
-
- hipercholesterolemii rodzinnej,
- trombofilii wrodzonej (tj. nadkrzepliwości ze skłonnością do zakrzepicy żylnej bądź tętniczej).
Umówienie się na zlecone badania musi nastąpić w ciągu 30 dni od daty wystawienia Raportu Zdrowotnego przez lekarza medycyny pracy. Pacjent sam musi skontaktować się z wyznaczoną poradnią zajmującą się wykonaniem badań specjalistycznych. Numery telefonów do poradni znajdują się także w Raporcie Zdrowotnym.
Świadczenia z zakresu diagnostyki kardiologicznej, pulmonologicznej, laryngologicznej, badania genetyczne i świadczenia rehabilitacyjne będą realizowane w mieście Kielce i powiecie kieleckim. Badania USG prostaty są realizowane na terenie województwa świętokrzyskiego w mobilnym gabinecie (UROBUS).
Wszystkie świadczenia zdrowotne zakończone zostaną podsumowaniem wyników i ewentualnym wydaniem zaleceń.