Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników
Loga Projekt UE

Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników w Opatowie

Kolejny raz z bezpłatnych badań wykonywanych dzięki realizacji projektu "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" skorzystali pracujący mieszkańcy Miasta i Gminy Opatów. W tej grupie byli nauczyciele, urzędnicy, pracownicy Opatowskiego Ośrodka Kultury, a także przedsiębiorcy i rolnicy. 

Oferowany, w projekcie "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników", pakiet badań jest bardzo szeroki. Obejmuje 14 parametrów u kobiet i 15 u mężczyzn. W skład pakietu wchodzi morfologia z rozmazem, glukoza w surowicy krwi, lipidogram, białko CRP, kwas moczowy, wit D3 250H, albumina w surowicy, fosfataza alkaliczna, wapń całkowity, fosfor nieorganiczny, AST, ALT, TSH, jonogram, a u mężczyzn dodatkowo badanie PSA.

Wyniki badań i ankiety medycznej są analizowane przez lekarza medycyny pracy, który udziela teleporady. Jeśli jest taka konieczność pacjenci są kierowani na dalsze konsultacje do specjalistów: kardiologów, laryngologów i rehabilitantów. Mogą też otrzymać skierowanie na dalsze badania m.in. genetyczne.

W najbliższym czasie mieszkańcy Opatowa będą mogli także skorzystać z badań w urobusie.

Rekrutacja do projektu trwa. Pracownicy zgłaszający się indywidualnie mogą rejestrować się dzwoniąc pod numer: WOMP 41 347 97 44, ŚCO 885 77 99 88, zakłady pracy: 41 347 97 4241 347 97 12.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystać pracujący mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy ukończyli 40 rok życia.

Projekt pn. "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" jest realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kielcach w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.