Kolejni pracujący mieszkańcy powiatu skarżyskiego korzystają z bezpłatnych badań wykonywanych dzięki realizacji projektu "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników". Badania na miejscu zorganizowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.
Zespół wykonujący badania i składający się z pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy oraz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odwiedził powiat już ośmiokrotnie. Do tej pory z badań skorzystało około pół tysiąca osób pochodzących z tej części województwa świętokrzyskiego. Z oferty skorzystali pracownicy Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, szpitala, szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat, a także mieszkańcy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.
– Cieszy nas duże zainteresowanie pracowników. To bardzo ważny projekt, który oferuje szeroki zakres badań, a co istotne – umożliwia ich wykonanie na miejscu – podkreśla Katarzyna Bilska, wicestarosta powiatu skarżyskiego, która również skorzystała z badań profilaktycznych.
Pracujący mieszkańcy powiatu skarżyskiego skorzystają także z badań wykonywanych w urobusie. Władze powiatu zarezerwowały już kilka terminów badań w mobilnym gabinecie urologicznym.
Projekt "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" jest realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Do tej pory z wszystkich oferowanych dzięki projektowi badań skorzystało ponad 20 tysięcy pacjentów.
Fot. Starostwo Powiatowe w Skarżysku - Kamiennej.