Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy brali udział w XXI Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym mogli zapoznać się z zasadami korzystania z projektu "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników". Pracownicy WOMP podczas trwania imprezy na specjalnie zorganizowanym stoisku rozmawiali z potencjalnymi uczestnikami badań profilaktycznych skierowanych do osób w wieku 40 plus pracujących i mieszkających w regionie.
Na stoisku WOMP można było również skorzystać z badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego a także tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy prowadzili także edukację zdrowotną i rozdawali ulotki informujące o możliwości skorzystania z badań.
Projekt "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" jest realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
Fot. Echo dnia/WOMP.