Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników
Loga Projekt UE

Region Przyszłości - konferencja WUP

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy wzięli udział w konferencji “Region Przyszłości – Kompetencje i Rozwój”, zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Podczas wydarzenia na jednym ze stanowisk zachęcali do udziału w projekcie "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników".

Konferencja była okazją do podsumowania działań prowadzonych przez samorząd województwa świętokrzyskiego a także Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach dotyczących między innymi edukacji zawodowej, a także zapowiedzią kontynuacji tych działań i przeznaczenia kolejnych środków między innymi na szkolenia, kursy i studia podyplomowe dla mieszkańców regionu. 

– Chcemy, by województwo świętokrzyskie było postrzegane jako region rozwoju, jako region przyszłości, dlatego tak bardzo ważne dla samorządu województwa jest wspieranie inicjatyw, pozwalających na rozwijanie przedsiębiorczości i edukacji zawodowej pracowników – powiedziała otwierając spotkanie marszałek Renata Janik. – Edukacja musi być dostosowana do realiów współczesnego rynku pracy, odpowiadać na zapotrzebowanie firm i przedsiębiorstw, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych technologii, metod uczenia się, stawiać na praktykę. Musimy inwestować w kursy, szkolenia i programy praktyczne, które pozwolą młodzieży i dorosłym zdobywać konkretne umiejętności i doświadczenie. To właśnie one zwiększają szanse na stabilne zatrudnienie i rozwój kariery. Dlatego będziemy konsekwentnie wspierać inicjatywy edukacyjne, kursy rozwojowe oraz programy skierowane do osób chcących inwestować w swoją przyszłość zawodową w województwie świętokrzyskim.  Inwestycja w ich rozwój to inwestycja w przyszłość naszego regionu. Dlatego też już wkrótce uruchamiamy kolejne pokaźne kwoty, które będą do wykorzystania na kursy, szkolenia zawodowe i studia podyplomowe - mówiła Renata Janik.

Konferencja była także okazją do zapoznania się z ofertą wielu instytucji podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego w tym ofertą Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, który realizuje projekt "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników". Do tej pory z badań profilaktycznych skorzystało ponad 25 tysięcy osób w wieku 40 plus. 

Projekt "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" jest realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Do tej pory z wszystkich oferowanych dzięki projektowi badań skorzystało ponad 20 tysięcy pacjentów.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego/ Echo dnia/ Własne.