Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników
Loga Projekt UE

Rozmowy o badaniach. Przygotowujemy kolejny odcinek programu "Weź się za zdrowie"

Trwają prace nad przygotowaniem kolejnego odcinka programu "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników - Weź się za zdrowie". Tym razem powiemy między innymi o efektach projektu z punktu widzenia specjalistów genetyków. Mówić na ten temat będzie dr n.med. Monika Siołek ze ŚCO. Gościem programu w studiu będzie dr n. med Leszek Smorąg, Kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej centrum. Zajrzymy także do laboratoriów tej lecznicy, gdzie badana jest krew pobierana uczestnikom projektu. 

Gościem programu będzie również prof. Jolanta Kalwat - Smok zastępca dyrektora ŚCO, która powie dlaczego tak bardzo ważny jest udział w badaniach profilaktycznych.

Będziemy przypominać także o zmianach, które weszły w życie od 1 listopada. Ta najważniejsza dotyczy wieku osób, które mogą skorzystać z bezpłatnych badań. Do tej pory mogły to być osoby w wieku 45 plus. Teraz są to osoby w wieku 40 plus. 

Projekt "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników" jest realizowany przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.